KOMUNITA RODIČŮ

I my, rodiče dětí na čachrovské škole, se snažíme "naší" škole pomáhat a rozvíjet ji.

Řada z nás s radostí využívá možnosti zúčastnit se vyučování a přímo sledovat, co to v té škole dělají. Někteří odvážnější občas připraví pro děti kratší program nebo s pomocí pedagogů zorganizují i celý projektový den. Z posledních to bylo povídání na Svátek Tří králů a akce "Nitro počítače".

Otázky a odpovědi: Rodiče rodičům

Nejsme místní, jak je tam ráno budu vozit?

Pokud jedete ze severu, je to snadné. Na Čachrov dojíždí mnoho dětí z Klatov (a okolí Klatov). Rodiče samostatně organizují autobus, který vozí děti ráno z Klatov na Čachrov. Zastávek je několik a autobus vyjíždí přibližně v 7:30. Autobus zastavuje dětem přímo u vchodu do školy.
(Letos autobus zastavuje u soudu, na Plánické a u gymnázia. Je vybaven bezpečnostními pásy.)

No ale co zpátky?

Odpoledne jezdí děti, které potřebují, společně linkovým autobusem. Na zastávku naproti škole je vždy doprovází některý z pedagogů. (Hlavně, aby to stihly :-) )
Do Klatov linka přijíždí okolo půl třetí (zastávky Vídeňská, Tylovo nábř., nádraží). Jedná se o tento spoj.

Zvládají to děti?

Když bylo v září více prvňáčků, rodiče, kteří mohli, drželi služby. Než se děti zaběhly a kolektiv usadil. Také jsme ocenili, že se ve škole probralo (několikrát) téma cestování v autobuse. :-)

A co když nestíhám?

To se asi už stalo každému... Ráno může pomoci telefonát, kontakty sdílíme.
Odpoledne si snažíme také pomoci, protože někdy to prostě nevychází. Komunita v tomto funguje dobře. Dobře funguje střídání se ve vyzvedávání a vedení na společný kroužek a podobně.