FOTOGALERIE

Rostou? ;-)

Místní obyvatelé prý nosí košíky plné hub. Tak jsme též vyrazili. Jak lépe trávit horké dny lépe, než v lese :-) Houby jsme našli, odpočinuli jsme si, vyčistili hlavy a schovali se před ostrým sluncem :-)

Sportmanie

V pondělí 24. 6. 2019 jsme strávili dopoledne na klatovském náměstí, kde probíhala sportovní akce s názvem Sportmanie. Děti si vyzkoušely různé sporty. Poté jsme se přesunuli na krátký odpočinek do městského parku.

Beseda o cestování

Ve čtvrtek 13.6.2019 k nám přijela milá návštěva, cestovatel Filip, který nám přijel vyprávět o svém koníčku - cestování. Seznámili jsme se s různými kouty světa, s různými jazyky, viděli jsme spoustu zajímavých fotografií a vyslechli mnoho zážitků! Víme, jakými způsoby můžeme cestovat po světě, kde všude můžeme a nemůžeme nocovat, co jíst, s kým se můžeme potkat, jaké netradiční zvyky lidé v různých končinách...fotografie byly dechberoucí. Moc děkujeme!

Školní výlet

12. 6. 2019 vyrazila celá naše škola na školní výlet na hrad Kašperk. Do cesty se nám ale postavila závada na autobusu, takže jsme v Sušici cestu zakončili. I tak jsme si ale nenechali zkazit náš den a vyrazili na ostrov Santos, kde jsme se pořádně vyřádili. Po obědě jsme vyrazili na sušické náměstí, kde jsme se společnými silami dozvěděli mnoho zajímavostí o městě Sušici a výlet završili jak jinak, než ve výborné cukrárně :-) Zpět nás dovezl náhradní autobus a všem se výlet moc líbil :-)

Etiketa

V úterý 11. června jsme absolvovali celodenní tematickou výuku etikety. Hraním modelových situací jsme si osvojovali základní společenské normy a zvyklosti. Na své si tak přišli naši extroverti, kteří se do dramatizace jen hrnuli. Introvertní žáci vše sledovali a podíleli se na vyhodnocování daných situací. Všichni už teď víme, jak je to se zdravením, otevíráním dveří, vzájemným představováním se apod. Umíme správně prostřít stůl a víme, jaká jsou pravidla stolování. Už se nezalekneme ani pozvání do luxusní restaurace . Závěrem jsme si vyzkoušeli, jaké byly společenské normy před sto lety a mohli jsme je porovnat se současností. Shodli jsme se, že to dříve bylo krásné, nicméně o dost komplikovanější .  

Čarodějnická škola

30. dubna se naše škola proměnila ve školu pro malé čarodějnice a čaroděje. V sázce bylo pozvání na Skalnatou horu k Malé čarodějnici. Prokázali jsme čarodějné schopnosti na vysoké úrovni. Zkouška byla z koutel, zaříkávadel, lektvarů i z letu na koštěti.

Otevřená výuka Sfumato

S našimi prvňáčky při čtení a psaní využíváme metodu splývavého čtení - Sfumato. Nadšeni jsme všichni a výsledky jsou úžasné. Chtěli jsme tuto metodu přiblížit veřejnosti, a tak jsme nabídli laické i odborné veřejnosti možnost zúčastnit se naší hodiny. Otevřené vyučování se uskutečnilo 20. března. Naši prvňáčci představili celou cestu, kterou urazili od září, kdy začali vyvozovat písmenka, až po současný stav, kdy již plynule čtou ze slabikáře. Akce se vydařila. S radostí si  ji zopakujeme, a to v pátek 24. 5. od 8,30 hod.

Chemické pokusy

6. března mezi nás zavítala Martina, která nám představila řadu zajímavých chemických pokusů. Děti byly nadšené a my dospěláci jsme žasli nad tím, jak zábavná může chemie být. Naučili jsme se nádherným kouzlům. Zároveň dobře víme, co za těmi kouzly je, takže nás nikdo neopije rohlíkem :-).

Kompenzační cvičení s Davidem Hrdličkou

Máme velikou radost, že s námi od ledna pravidelně spolupracuje zapálený sportovec David Hrdlička, který se profesně věnuje zdravému posilování. Nám ukazuje cesty, jak do sportování vnášet cviky a aktivity podporující zdravé držení těla.

Skupenství vody

Využili jsme zimy a sněhové nadílky, abychom zjistili, jak se chová voda v kapalném a pevném skupenství.  Jak dochází k přechodu mezi skupenstvími? To vše už víme.

Galerie U Bílého jednorožce

31. ledna jsme měli slavnostní den - dostávali jsme vysvědčení, někteří z nás první vysvědčení v životě. Takový den si zasloužil speciální program. Navštívili jsme galerii U Bílého jednorožce, kde jsme si prohlídli výstavu s názvem Zima. V závěru jsme si sami vyzkoušeli roli tvůrce a vyráběli jsme zimní krajinu z papíru. Výstava byla skvělá, naše průvodkyně učila děti objevovat různé malířské techniky a záměry cestou srozumitelnou dětské duši. Těšíme se na další výstavu.

Parkour

Pravidelně spolupracujeme s parkouristou Luďkem z Freelance People. Tento populární sport děti neskutečně baví a pohybově rozvíjí. Luďkův přístup k dětem je jedinečný a moc si času, které škole poskytuje, vážíme.

Zdravé zoubky

Děkujeme mamince Evě, která si našla ve svém nabitém programu čas pro báječnou interaktivní přednášku o zubech. Kromě toho, že jsme se toho spoustu dozvěděli, jsme vylepšili techniku čištění zubů. Takže nás se bolestivé vrtání snad netýká.

Přípravy na Vánoce

Na Vánoce jsme se chystali poctivě a s radostí. Blbli jsme na sněhu, pekli cukroví. Každé pondělí ráno jsme se sešli v herně a společně zpívali koledy při zapalování svíček na adventním věnci. Vrcholem předvánočního ladění byla vánoční besídka v čachrovském kostele. Zpívali jsme, hráli na flétny a zlatým hřebem byla dramatizace adventních pohádek. Poslední předprázdninový den zavítal Ježíšek i do naší školy a nadělil nám překrásné dárky.

100. výročí založení Československa

U příležitosti významného jubilea naší republiky jsme přivítali v naší škole tatíčka Masaryka. Děkujeme Tomáši Procházkovi za podnětné informace a hravou formu připravených aktivit.

Normálně nezpívám

Hned začátkem školního roku jsme u nás ve škole přivítali skladatleské duo Vilém Dubnička a Zdeněk Lahoda s hudebním pořadem Normálně nezpívám. Kluci nás seznámili s tím, jak vzniká písnička. Pod jejich vedením jsme složili píseň Smutný čert.

Září

Škola je připravena na nový školní rok. A my také!