FOTOGALERIE

Čarodějnická škola

30. dubna se naše škola proměnila ve školu pro malé čarodějnice a čaroděje. V sázce bylo pozvání na Skalnatou horu k Malé čarodějnici. Prokázali jsme čarodějné schopnosti na vysoké úrovni. Zkouška byla z koutel, zaříkávadel, lektvarů i z letu na koštěti.

Otevřená výuka Sfumato

S našimi prvňáčky při čtení a psaní využíváme metodu splývavého čtení - Sfumato. Nadšeni jsme všichni a výsledky jsou úžasné. Chtěli jsme tuto metodu přiblížit veřejnosti, a tak jsme nabídli laické i odborné veřejnosti možnost zúčastnit se naší hodiny. Otevřené vyučování se uskutečnilo 20. března. Naši prvňáčci představili celou cestu, kterou urazili od září, kdy začali vyvozovat písmenka, až po současný stav, kdy již plynule čtou ze slabikáře. Akce se vydařila. S radostí si  ji zopakujeme, a to v pátek 24. 5. od 8,30 hod.

Chemické pokusy

6. března mezi nás zavítala Martina, která nám představila řadu zajímavých chemických pokusů. Děti byly nadšené a my dospěláci jsme žasli nad tím, jak zábavná může chemie být. Naučili jsme se nádherným kouzlům. Zároveň dobře víme, co za těmi kouzly je, takže nás nikdo neopije rohlíkem :-).

Kompenzační cvičení s Davidem Hrdličkou

Máme velikou radost, že s námi od ledna pravidelně spolupracuje zapálený sportovec David Hrdlička, který se profesně věnuje zdravému posilování. Nám ukazuje cesty, jak do sportování vnášet cviky a aktivity podporující zdravé držení těla.

Skupenství vody

Využili jsme zimy a sněhové nadílky, abychom zjistili, jak se chová voda v kapalném a pevném skupenství.  Jak dochází k přechodu mezi skupenstvími? To vše už víme.

Galerie U Bílého jednorožce

31. ledna jsme měli slavnostní den - dostávali jsme vysvědčení, někteří z nás první vysvědčení v životě. Takový den si zasloužil speciální program. Navštívili jsme galerii U Bílého jednorožce, kde jsme si prohlídli výstavu s názvem Zima. V závěru jsme si sami vyzkoušeli roli tvůrce a vyráběli jsme zimní krajinu z papíru. Výstava byla skvělá, naše průvodkyně učila děti objevovat různé malířské techniky a záměry cestou srozumitelnou dětské duši. Těšíme se na další výstavu.

Parkour

Pravidelně spolupracujeme s parkouristou Luďkem z Freelance People. Tento populární sport děti neskutečně baví a pohybově rozvíjí. Luďkův přístup k dětem je jedinečný a moc si času, které škole poskytuje, vážíme.

Zdravé zoubky

Děkujeme mamince Evě, která si našla ve svém nabitém programu čas pro báječnou interaktivní přednášku o zubech. Kromě toho, že jsme se toho spoustu dozvěděli, jsme vylepšili techniku čištění zubů. Takže nás se bolestivé vrtání snad netýká.

Přípravy na Vánoce

Na Vánoce jsme se chystali poctivě a s radostí. Blbli jsme na sněhu, pekli cukroví. Každé pondělí ráno jsme se sešli v herně a společně zpívali koledy při zapalování svíček na adventním věnci. Vrcholem předvánočního ladění byla vánoční besídka v čachrovském kostele. Zpívali jsme, hráli na flétny a zlatým hřebem byla dramatizace adventních pohádek. Poslední předprázdninový den zavítal Ježíšek i do naší školy a nadělil nám překrásné dárky.

100. výročí založení Československa

U příležitosti významného jubilea naší republiky jsme přivítali v naší škole tatíčka Masaryka. Děkujeme Tomáši Procházkovi za podnětné informace a hravou formu připravených aktivit.

Normálně nezpívám

Hned začátkem školního roku jsme u nás ve škole přivítali skladatleské duo Vilém Dubnička a Zdeněk Lahoda s hudebním pořadem Normálně nezpívám. Kluci nás seznámili s tím, jak vzniká písnička. Pod jejich vedením jsme složili píseň Smutný čert.

Září

Škola je připravena na nový školní rok. A my také!