Školní výlet na Švihově

Ve čtvrtek 7. 6. jsme vyrazili na Státní hrad Švihov, kde na nás čekal bohatý program. Zhlédli jsme divadelní představení Barbucha, absolvovali jsme poutavou prohlídku hradních prostor. Děkujeme tímto skvělému panu průvodci, který nás dokázal skvěle zaujmout. Poté jsme se zúčastnili tvořivé dílny, kde si děti vyrobily loutková zvířátka ze dřeva. Výlet jsme zakončili pěší procházkou od zastávky autobusu do velkého parku, kde jsme se posilnili před cestou zpět k rodičům :-).

Den otevřených dveří


V úterý 27. března proběhne u nás ve škole Den otevřených dveří. Všichni, kdo mají zájem nahlédnout do života naší školy jsou vítáni - předškoláčci, školáci, rodiče, prarodiče i lidé, kteří by prostě jen chtěli na vlastní oči vidět, jaké to tu máme.

Dveře školy se otevřou již v 8 hodin. Budete mít příležitost se volně rozhlédnout, seznámit se s dětmi, s pedagogy, prohlédnout si školu. Od 8,30 do 12,00 bude probíhat běžná výuka v obou našich třídách. Budete mít možnost dle své chuti sledovat výuku. Budeme moc rádi, pokud se budete chtít přímo zapojit. Od 10 hodin máme velkou přestávku, kterou je možné opět využít k prohlídce školy a jejího okolí, k popovídání s dětmi i pedagogy. 

Od 13 hodin budou probíhat velikonoční výtvarné dílny, které povedou starší děti. Během vyrábění budou mít především děti příležitost se seznámit s ostatními. Dospělí budou moct vše sledovat a ptát se na vše, co je zajímá.

Je pro nás důležité, aby děti chodily do školy rády, aby se cítily být její důležitou součástí. Vnímáme děti jako zodpovědné a samostatně se rozhodující osobnosti. Naším hlavním cílem je podporovat spolupráci dětí a vzájemný respekt. Nabízíme klidnou, pestrou, na aktuální potřeby zaměřenou výuku. Velký důraz klademe na péči o mezilidské vztahy, protože lidé se mohou plně rozvíjet pouze v bezpečném prostředí.Třídní schůzky

V úterý 13. 2.  od 17 hod. se uskuteční třídní schůzky. Sejdeme se nejprve všichni pohromadě v herně. Po probrání záležitostí týkajících se celé školy se přesuneme do tříd podle ročníků. Těšíme se na Vás!

Markéta, Míša, Lenka.

Vysvědčení! 

Ve středu budeme mít sváteční program. První dvě hodiny se budeme učit, potom dostanou děti vysvědčení. Následně si uděláme ve škole kino a půjdeme pustit balón štěstí plný přání do příštího pololetí. Připomínám, že ve čtvrtek je ředitelské volno a v pátek pololetní prázdniny. M.

Třídní schůzky -NEPŘEHLÉDNĚTE!

Vážení rodiče,

velmi nás to mrzí, nicméně vzhledem k okolnostem, které nastaly, jsme se rozhodly zítřejší třídní schůzky odložit na jiný termín (pravděpodobně v prvním únorovém týdnu). Dnes ráno nám volala budoucí paní ředitelka Markéta, že ulehla s těžkou chřipkou. Vzhledem k tomu, že účelem schůzek bylo především představení nové ředitelky a jejích představ o dalším směřování školy, myslíme si, že přesun termínu je správná volba. Děkujeme za pochopení.
Pokud by měl někdo z Vás zájem o individuální schůzku s Lenkou nebo se mnou, jsme samozřejmě zítra k dispozici. Pouze Vás prosíme o informaci, že o schůzku máte zájem a že dorazíte (v kolik hodin).
V tuto chvíli nemáme žádné zásadní informace a pokud ano, vkládáme je na webové stránky školy či zasíláme emailem.
V současné době se snažíme především o dobrou atmosféru ve škole, což je pro nás prioritou (ale společné aktivity a výlety přijdou a těšíme se na ně).
Znovu vkládáme jídelníček na celý týden na web školy.Připomínám, že 1. 2. je ředitelské volno a 2. 2. jsou pololetní prázdniny.
Pokud máte jakékékoli dotazy, obracejte se bez obav na nás.

Míša a Lenka

Vítejte v roce 2018

Máme za sebou Vánoce a vstoupili jsme do nového kalendářního roku. Všem Vám přeji, aby byl tento rok pro Vás šťastný a harmonický.

3. 1. je první školní den nového roku. Výuka je klasicky až do odjezdu autobusu.

Míša