Leden

20.01.2022

6.1. se v naší škole uskutečnil tříkrálový projektový den, se kterým souvisela i diecézní tříkrálová sbírka. Rádi se účastníme smysluplných akcí, které spojují lidi pro dobrou věc. 

Prvňáčci s druháčci se pravidelně setkávají při společných hodinách Umění , Zdraví a angličtiny. Občas se spojíme i změnou v rozvrhu. Tak si možná říkáte, co to asi bylo za aktivitu. Skupinová práce v matematice?Tato fotka vznikla o velké přestávce, v den, kdy byly třídy spojeny od rána až do odjezdu domů. Máme se spolu fajn! A jasně, že takto získáváme další výzvy i cenné zkušenosti na poli komunikace a mezilidských vztahů!  

V týdnu nás čekala změna v rozvrhu a tak jsme si s prvňáčky a druháčky udělali projektový den na téma zima! A protože k zimě patří sníh a ke sněhu i pořádná koulovačka, nemohli jsme si ji nechat ujít! ... a když je venku moc málo sněhu? ... umíme si poradit! 

Dnešek se ve druhé třídě nesl v duchu společného bádání, sdílení i samostatné práce. Děti převzaly zodpovědnost za plánování a plnění svých úkolů. Při doplňování hlásek byla legrace! Děti nesouhlasily s učitelkou Luckou a jejími nápady. Sice se pobavili, ale trvali na tom, že konečný text má být smysluplný . 

Jaká je role učitele v procesu učení? Je jich několik! Někdy stačí probudit zájem a zvídavost, pak se umět upozadit a zbytek nechat na dětech. Jindy třeba nejde o učení vůbec. Tedy ve smyslu prohloubení tvrdých dovedností. Prostě po potyčce sedíte s dětmi a pomáháte obnovit přátelství Ty chvíle, kdy napomůžete začátku a zbytek přenecháte dětem, jsou úžasné!