7. týden auta, aaau, Ámos ... a tak!

V tomto týdnu jsme se loučili s písmenkem U a naše další písmenko jsme poprvé tvořili v tělocvičně, kam se za námi přišla podívat Andělka, takový asi trochu velký andílek, co nás přišel požádat, abychom mu pomohli s písmenkem A. Přinesla nám ukázat Atlas. Společně jsme zjistili, že známe spoustu kontinentů i zvířátek na A... V Americe aligátora i papouška Ara, v Austrálii albatrosa, v Asii agamu, v Africe antilopu ... Albatros je ale i letadlo, které vyrábí Aero Vodochody ... prostě tento týden jsme se věnovali tomuto písmenku a objevili spoustu zajímavostí!

https://drive.google.com/file/d/10Nzh30QwCBClZOhdAOBQaBQzYgYpBsAZ/view?usp=sharing

V matematice jsme se seznamovali s prostředím dřívek. Nejprve jsme stavěli lodě, později již přišly úkoly spojené s tvary trojúhelník a čtverec. Jak to tak bývá, bylo třeba si i vyjasnit, co to je a jak vypadá obdélník! Také jsme porovnávali a odhadovali, která lodička je největší, nejmenší, nejužší ... na kterou bylo potřeba použít nejvíce dřívek ...

Geometrické tvary byly jedním z témat tohoto týdne, proto nemohla chybět hra!

Tento týden byl také ve znamení pouštění draků! Kdo neměl, měl kamaráda, který se podělil. Tak velké události provází i velké emoce, od radosti až po zklamání, ale už víme, příště bude třeba některé nové draky doma zkontrolovat, umíme si poradit s vekou škálou potíží ... ale hlavně umíme se radovat!

V oblasti umění se z nás stali výzkumníci a badatelé, protože jsme zjišťovali, jak namíchat barvy, aby šly nabrat kapátkem, a jak musíme brčkem foukat, abychom kapičky po papíře rozběhli, kam chceme! Zjistili jsme, že jsme šikovní, že umíme kapky ovládat kapátkem i brčkem!

Níže odkaz: "Lucko, pustíš nám k tomu hudbu?" ..."No, jasně!" :-) ... aneb Pentatonix
a Hallelujah, když máme ty anděly! 
Oblíbili jsme si  instrumentální hudbu (hádáme nástroje, které slyšíme) a vokály.

https://drive.google.com/file/d/10lfOgV6Rtuv5M45lphx_UnSjqwwvKivA/view?usp=sharing

Užívali jsme si ale i o přestávkách. V tomto čase máme možnost využít pomůcek a něco si postavit. Také jsme se po obědě sešli ke čtení knihy z Amálčiny knihovničky. Společně strávený čas jsme si užili!

Pohádkové příběhy nás tímto týdnem provázely opravdu často. Andělka nám půjčila svou knihu a založila nám oblíbené příběhy o andělech, tak jsme se dočetli jak jeden malý samotářský klouček našel kamarády díky úsměvu.

A k tématu draků jsme se vrátili i při pracovních činnostech. Poslechli jsme si pohádku O dvou dracích, vlastně dračích bratrech, kteří se měli velmi rádi, ale když začali soupeřit a rozhněvali si tím čínské bohy, zjistili, že láska a přátelství jsou nade vše. Dodnes nám souhvězdí dvouhlavého draka na noční obloze tento příběh připomíná!

A my jsme se ujali dráčka Ámose, který také přišel o ocasní stuhy. Poskládali jsme mu z papíru nové a vyjasnili si, která pravidla nám při skládání pomohla. Popovídali jsme si o počtu, zkoušeli postavit duhové schody a ještě jsme vymysleli, jak stuhy na Ámosův ocas poskládat, aby vedle sebe nebyly dvě stuhy stejné barvy.

Koncem týdne se děti ještě vrátily k písmenku B, aby dokreslily, co ve tvaru velkého psacího B vidí ....