5. týden

I. třída

Tento týden prvňáčky doprovázelo písmenko B. Ve třídě se na chvíli stali baletkami, Belzebuby

s bolavým bříškem, pochutnávali si na bramborových plackách a tvářili se podle jejich chutí.... to vše jen jako, aby nás bříška nebolela doopravdy! Náš kamarád Ferda se podělil o balónky od bratrance Bédi, které nafukovali a učili lítat. Aby to nebylo málo, pokusili se rozlétat i písmenko O a myslím, že se opravdu dařilo! V rámci oboru příroda třídili, ale také řešili úkoly s dřívky

a krychlemi. Často se vraceli k tématu pravidel, která nám pomáhají.

Ve středu celou školu čekal Středověký den! Strávili jsme jej ve společnosti historika, který nám napřed něco o tomto období řekl a posléze nás pozval na praktičtější část do tělocvičny, kde si především starší děti mohly vyzkoušet výzbroj a brnění (jen drátěná košile vážila 13 kilogramů!), ale také ochutnat středověkou kaši - a že nám chutnala!

II. třída

V tomto týdnu jsme měli dvě návštěvy. Ve středu přijel pan Marek přiblížit dětem život ve středověku. V pátek dorazil David Hrdlička a připravil dětem úžasnou opičí dráhu. Všichni si to dost užili. Natolik, že jsme to pak museli rozdýchávat vleže, abychom vůbec zvládli normálně dojít na oběd. Každopádně jsme se procvičili v obratnosti, rychlosti i vzájemné důvěře
a toleranci.

V průběhu týdne si děti postupně nosily do školy draky. Necháme je v šatně přes víkend a příští týden, až bude větrno (snad), vyběhneme do luk a polí cvičit draky v létání.

Na příští týden mají děti obzvlášť vypečený úkol. Těšíme se na pondělní prezentaci receptů spojenou s ochutnávkou :-).

III. třída

Tento týden jsme již po čtvrté navštívili plavecký bazén v Klatovech. V Řeči a písmu objevujeme rozdíly mezi spisovnou a nespisovnou češtinou. Naše znalosti si ověřujeme také pomocí aplikace Matemág a Zatracená čeština. V Přírodě uzavíráme téma živé a neživé přírody. V matematice jsme se věnovali měření a převodu jednotek.