5. týden ve škole

V tomto týdnu jsme měli dvě návštěvy. Ve středu přijel pan Marek přiblížit dětem život ve středověku. V rámci projektového dne ve škole jsme nahlédli do všech etap středověku. Díky unikátní projekci jsme nahlédli, jak se hrad stavěl, jak se měnil v důsledku válek, požárů či moderních přestaveb. Zjistili jsme mnoho zajímavého o středověkém způsobu života, válečných taktikách, životu u dvora i v podhradí. Nejzajímavější část dne se odehrávala v tělocvičně, kde jsme si mohli vyzkoušet brnění, zbroj i nádherné šaty dvorní dámy.  nakoukli jsme také do středověké kuchyně a ochutnali středověký pokrm. Po všech možných opeřených labutích, bažantech, pávech, vařených šnecích a žábách jsme byli dost rádi, že jsme okusili ovesnou kaši se strouhanými jablky :-). Fotky z projektového dne mluví myslím za vše.

V pátek dorazil David Hrdlička a připravil dětem úžasnou opičí dráhu. Všichni si to dost užili. Natolik, že jsme to pak museli rozdýchávat vleže, abychom vůbec zvládli normálně dojít na oběd. Každopádně jsme se procvičili v obratnosti, rychlosti i vzájemné důvěře a toleranci.

V průběhu týdne si děti postupně nosily do školy draky. Necháme je v šatně přes víkend a příští týden, až bude větrno (snad), vyběhneme do luk a polí cvičit draky v létání.

Na příští týden mají děti obzvlášť vypečený úkol. Těšíme se na pondělní prezentaci receptů spojenou s ochutnávkou :-).