5. týden ... boubelaté B s bolavým bříškem přecpaným bábovkou, bubliny a balónky, co vzduchem bloudí ...

Tento týden jsme si hlavně zažívali kromě písmenka B i pravidla, jejichž přítomnost je v našem společně stráveném čase čím dál tím více potřeba, abychom neztráceli čas čekáním a doháněním.

Z minulého týdne bylo pro mne stěžejní pravidlo "Nasloucháme, když mluví druzí, díváme se na ně." a děti se shodly na pravidlu "Pomáháme si." A ikdyž máme před sebou ještě spoustu zážitků, které nám pomohou si pravidla osvojovat postupně, makáme na tom! Učíme se převzít zodpovědnost sami za sebe a obejít se bez žalování, též si osvojujeme řešení neshod a potíží bez ubližování, co bolí zvenku i u srdíčka, abychom si zvládli říci, co potřebujeme ...

Z těch učebních zážitků jsme opět rozcvičovali ruce, společně se sovou jsme opustili písmenko S, ale někteří jsme plynule přešli do B s broučkem či beruškou a myslím, že i těm, kteří rozkreslují nesměle, se daří krásné výtvory!

Učili jsme se dolní zátrh a přitom opatrovali bambulku v ruce, aby se nám po kreslení opět rozvinula!

Vítr nám pomohl zažít bublinování a honění se za bublinami, které by bez něj nebyly takové! Zahráli jsme si i Honzo vstávej, abychom opět zjistili, že naše hroky nejsou úplně stejné, a nemohla ani chybět hra na Babu!

Ve třídě jsme se na chvíli stali baletkami, Belzebuby s bolavým bříškem, pochutnávali jsme si na braborových plackách a tvářili se podle jejich chutí.... to vše jen jako, aby nás bříška nebolela doopravdy!

Náš kamarád Ferda se s námi podělil o balónky od bratrance Bédi, které jsme nafukovali a učili lítat. Aby to nebylo málo, pokusili jsme se rozlétat i písmenko O a myslím, že se nám opravdu dařilo!

https://drive.google.com/open?id=1XHJ0SLfqr7j_z3DkmBAte2-XSv7wQnFO

Zazpívali jsme si i písničku Přátelství je jako zlatá brána, kterou jsme minulý týden zpívali společně s kamarády ze II. třídy ...

V rámci oboru příroda jsme nejen třídili, ale také řešili úkoly s dřívky a krychlemi. Často jsme se vraceli k tématu pravidel, která nám pomáhají - a jak.

Koncem týdne jsme vyráběli v duchu hádanky "jedna bez druhé se nehne" boty. Ještě nás čeká zavázat tkaničky. Doporučuji vyzkoušet doma na botách, jak tkaničky navléct a zavázat.

Ve středu nás čekal Středověký den! Strávili jsme jej ve společnosti historika, který nám napřed něco o tomto období řekl a posléze nás pozval na praktičtější část do tělocvičny, kde si především starší děti mohly vyzkoušet výzbroj a brnění (jen drátěná košile vážila 13 kilogramů!), ale také ochutnat středověkou kaši - a že nám chutnala!