4. týden - muzikál, strašidla a boubelaté zážitky

V dalším týdnu jsme se poprvé vydali za kulturním zážitkem mimo školu. Muzikál Annie jsme si  s dětmi moc užili. Věnovali jsme pozornost ději i výpravě, všímali si i emocí účinkujících, zažili radost, že vidíme známé tváře. Po představení se hrstka z nás vydala do parku a ukázalo se, že je škoda, že je nás tak málo.

Těšíme se na další kulturní zážitky!

V úterý jsme kromě denního rozcvičování rukou a čtení prstem v Živé abecedě třídili ovoce            a zeleninu.

Ve středu jsme den věnovali strašidlům, která se nám ve vyprávění dětí již nějakou dobu objevovala a zároveň se krásně hodila k písmenku S.

Přečetli jsme si příběh našeho plyšového kamaráda Ferdy, kterému pomohla rada od maminky - zaháněcí kouzlo! Také jsme si nakreslili to nejošklivější strašidlo, abychom ho poté "vylepšili" na radostné či legrační strašidlo. Koncem dne jsme si zahráli na strašidla a zkusili se vcítit do jejich samoty, představit si, že možná i strašidla by se chtěla kamarádit!

Pátek byl ve znamení spolupráce a společně stráveného času se II. třídou. Společně jsem si aktivitami nacítili pravidla, která jsme ve skupinkách napřed třídili na užitečná a neužitečná. Poté si každá skupinka vybrala jedno z těch užitečných a sehrála scénku. Ostatní hádali, o které pravidlo se jedná. Nakonec jsme si i společně zazpívali ...

Po návratu do třídy jsme se více věnovali písmenku B, které nevoláme ani nesyčíme, ale tlačíme (a boucháme)!