3. týden

Prvňáčci se stále seznamují a sžívají se. Učili se písmenko S ve všech 4 podobách nejen ve třídě, ale i venku. Vytvořili spoustu krásných sluníček, poznávali vesmír a vytvářeli Sluneční soustavu. Užívali si pohybu na čerstvém vzduchu, dokud ještě počasí přeje. Spolu s II. třídou vyrazili na šípky, ze kterých následně dělali krásná zvířátka.

Druháci a třeťáci vyrazili v tomto týdnu na šípky. Každý si vyrobil papírový kelímek, do kterého je sbíral. Ti, co měli dříve hotovo a měli chuť, vyráběli i pro menší spolužáky z I.třídy. Spojili jsme tedy příjemné s užitečným - užili jsme si procházku a zároveň získali materiál na vyrábění. Další den začal úkolem - z jednotlivých vět poskládat smysluplný příběh. A tématem byla Šípková Růženka. Z předem nasbíraných šípků vznikly krásné náhrdelníky. Ze zbylých šípků nás v zimě zahřeje čaj. A v pátek jsme po dlouhé době hráli fotbal v rámci hodiny Zdraví.

Čtvrťáci a páťáci si užili již druhou lekci plavání v klatovském bazénu. Ve výuce se věnovali naší vlasti - připomněli si i hymnu ČR, seznámili se s mapou ČR a učili se s ní pracovat, vyhledávat známá i neznámá místa a vyzkoušeli paměť u slepé mapy. V českém jazyce se zapotili především u vyjmenovaných slov, v literatuře si četli a vyprávěli biblické příběhy související s teoriemi vzniku našeho světa. V hodinách umění s nadšením tyto příběhy namalovali. Matematika odkryla svět kombinatoriky, statistiky a algebrogramy.