3. týden ve škole

Tento týden se již odehrál v jakémsi ,,klasickém režimu". Všechny organizační záležitosti máme pořešené. Naše badatelské hodiny nám poměrně dobře fungují (každý si hlídá, o co se ten daný týden stará) a to nám přináší potřebný klid a jakýsi řád do našich dní. Stále hodně pracujeme s pravidly a utvrzujeme se v tom, že opravdu platí.  Věřím, že doba testování brzy skončí :-).

V pondělí  u nás natáčela televize. Představte si, že si naši školu vyhlídli jako zajímavé místo na Šumavě, o níž natáčí dokument. Markéta tak dostala prostor říci pár slov o naší škole, o našem snažení a směřování. 

Ve středu jsme vyrazili společně s prvňáčky na sběr šípků. Vyrobili jsme si kalíšky z papíru a se sluníčkem v zádech jsme trhali a trhali. Naštěstí nikdo z nás není Šípková Růženka, a tak jsme občasná píchnutí či škrábnutí o trn všichni ve zdraví přežili :-). Odpolední hodinu jsme věnovali deskovým hrám (potřebovali jsme otestovat novinky, které nám přibyly do třídy).

Ve čtvrtek jsme z nasbíraných šípků tvořili věnečky, náramky, srdíčka, prstýnky a různé další záležitosti. Přes velkou snahu se nám nepodařilo celou úrodu zpracovat, a tak momentálně zbylé šípky sušíme a v zimě si budeme moct pochutnávat na zdravém šípkovém čaji. Šípkové Růžence jsme se čtvrteční den věnovali i v jiných oblastech. Poslechli jsme si pohádku od Františka Hrubína, zazpívali jsme si o ní písničku a zahráli jsme si i na prince zahcránce, když jsme několika našim Růženkám ošetřovali píchnutí do prstu...

S radostí jsme naslouchali prezentaci našeho Vincenta, který nám anglicky vyprávěl o památkách a zajímavých místech v Austrálii.

V pátek jsme chtěli otestovat těloscičnu. Mělo se uskutečnit první zdravotní cvičení s Davidem Hrdličkou (po loňských úspěšných lekcích projekt letos obnovujeme a budeme s Davidem cvičit cca dvakrát do měsíce, jupí!). Bohužel David onemocněl. Využili jsme ale hezkého počasí a zahráli jsme si fotbal venku. David slíbil, že se ozve, jakmile bude fit a domluvíme náhradní termín.