26. týden ve škole

28.02.2020

Poslední únorový týden měl dva hlavní vrcholy. Prvním byla beseda se záchranářem a druhým školní karneval. 

V pondělí děti prezentovaly domácí úkoly (vytvářeli výukové plakáty a karty o svém oblíbeném zvířeti a psali příběh o tom, jaké by to bylo, kdyby své oblíbené zvíře měli za domácího mazlíčka). Prezentace se všem vydařila a dostali ocenění i mnoho užitečných podnětů od publika.

Druháci vyvozovali měkké slabiky, třeťáci vyjmenovaná slova po M. Častým procvičováním jsme docílili velmi dobrého osvojení, což prokázal i běhací diktát. Pracovali jsme se slovesy, určovali jsme slovesný čas, hledali infinitiv.

V matematice jsme se věnovali zlomkům a krychlovým stavbám - plánům a nákresům z různých stran. Druháci řešili mnoho úloh z různých prostředí. Nejvíce zabrat jim dala úloha s mincemi. Třeťáci se věnovali zaokrouhlování a písemnému odčítání.

Čtvrteční program Malý záchranář byl úžasný a děti nechtěly pana záchranáře pustit :-). Dotazy nebraly konce. Bylo vidět, že téma bezpečnosti, prevence úrazů a první pomoci se nás velmi týká.

Páteční karneval byl velký a povedený. Tančili jsme, dováděli a hráli jsme i několik her - běhacích, ale i kooperativních. Závěrečná zklidňovací hra na medvědici a medvíďata měla velký úspěch. Určitě ji brzy zopakujeme.