Školní rok 2018/2019

Rostou? ;-)

Místní obyvatelé prý nosí košíky plné hub. Tak jsme též vyrazili. Jak lépe trávit horké dny lépe, než v lese :-) Houby jsme našli, odpočinuli jsme si, vyčistili hlavy a schovali se před ostrým sluncem :-)


Sportmanie

V pondělí 24. 6. 2019 jsme strávili dopoledne na klatovském náměstí, kde probíhala sportovní akce s názvem Sportmanie. Děti si vyzkoušely různé sporty. Poté jsme se přesunuli na krátký odpočinek do městského parku. 

Školní výlet

12. 6. 2019 vyrazila celá naše škola na školní výlet na hrad Kašperk. Do cesty se nám ale postavila závada na autobusu, takže jsme v Sušici cestu zakončili. I tak jsme si ale nenechali zkazit náš den a vyrazili na ostrov Santos, kde jsme se pořádně vyřádili. Po obědě jsme vyrazili na sušické náměstí, kde jsme se společnými silami dozvěděli mnoho zajímavostí o městě Sušici a výlet završili jak jinak, než ve výborné cukrárně :-) Zpět nás dovezl náhradní autobus a všem se výlet moc líbil :-)

Etiketa

V úterý 11. června jsme absolvovali celodenní tematickou výuku etikety. Hraním modelových situací jsme si osvojovali základní společenské normy a zvyklosti. Na své si tak přišli naši extroverti, kteří se do dramatizace jen hrnuli. Introvertní žáci vše sledovali a podíleli se na vyhodnocování daných situací. Všichni už teď víme, jak je to se zdravením, otevíráním dveří, vzájemným představováním se apod. Umíme správně prostřít stůl a víme, jaká jsou pravidla stolování. Už se nezalekneme ani pozvání do luxusní restaurace . Závěrem jsme si vyzkoušeli, jaké byly společenské normy před sto lety a mohli jsme je porovnat se současností. Shodli jsme se, že to dříve bylo krásné, nicméně o dost komplikovanější . 

6

11.10.2019

V úterý ráno jsme se vydali do divadla na Broučky! Užili jsme si kulturní zážitek i to, že jsme potkali naše známé ze školek ... již jsou z nich také školáci!

Ve středu 6. 3. mezi nás zavítala gymnaziální profesorka chemie Martina s bohatým programem jednoduchých chemických pokusů. Celý den jsme si užili a naučili jsme se mnoho nového. Děkujeme!

V den vysvědčení jsme vyrazili do galerie U Bílého jednorožce, kde jsme viděli povedenou výstavu na téma ZIMA a sami jsme také zimně tvořili.

Pravidelně za námi jezdí David Hrdlička s programem zdravého tělocviku a kompenzačních cviků.

Lednové dovádění v nadílce sněhu. Koukala na nás i sojka. Najdete ji?

Péče o chrup

15.01.2019

Dnes mezi nás zavítala Eva Kůrová s programem nadmíru užitečným - zuby a jak o ně pečovat, aby zůstaly zdravé. Moc jsme si to užili, dozvěděli jsme se mnoho nového a především jsme si vyzkoušeli správné čištění. Děkujeme :-).