Školní rok 2019/2020


27. týden

06.03.2020

První březnový týden byl ve znamení měření - času a délky. Hned v pondělí jsme zkoumali historii měření času. Metodou INSERT jsme pracovali s textem o různých typech hodin - slunečních, vodních, přesýpacích, kyvadlových až po dnešní mobily a chytré hodinky. Protože bylo nádherné slunečné počasí, vyrazili jsme společně s prvňáčky na obhlídku okolí...

26. týden

28.02.2020

Poslední únorový týden měl dva hlavní vrcholy. Prvním byla beseda se záchranářem a druhým školní karneval. V pondělí děti prezentovaly domácí úkoly (vytvářely výukové plakáty a karty
o svém oblíbeném zvířeti a psaly příběh o tom, jaké by to bylo, kdyby své oblíbené zvíře měly za domácího mazlíčka). Prezentace se všem vydařila a dostali ocenění i...

25. týden

21.02.2020

Vrátili jsme se po prázdninách do školy s novým elánem. V pondělí a v úterý nás doprovázela koučka osobnostního rozvoje Monika Just. Pozorovala nás při práci, zapojovala se, sledovala interakce mezi dětmi a mezi dětmi a dospělými. Třídili jsme obrázky podle kritérií, které jsme si definovali, vytvářeli jsme tak úkoly pro spolužáky. V matematice...

23. týden

07.02.2020

V pondělí jsme se s chutí vrhli do dalšího pololetí se smělým plánem dokončit tímto týdnem práci hned ve dnou učebnicích, a to čtení v Živé abecedě a práci v prvním díle pracovní učebnice matematiky! Nadšení bylo tak velké, že jsme bádali a psali celé dopoledne!

22. týden

31.01.2020

V pondělí 27.1. jsme se vypravili do knihovny v Janovicích, abychom si ji prohlédli. Paní knihovnice nás seznámila s tím, jak to v knihovně chodí, představila nám systém vypůjčení na kartičku, povídala nám o knihách a nechala děti hledat mezi knihami věci, které tam nepatří. Po prohlídce knihovny a krátké svačince v prostorách budovy jsme využili...

21. týden

24.01.2020

Hned v pondělí nás paní knihovnice z Janovic přijela pozvat do knihovny, ukázala nám knihy
a přečetla kousek příběhu o broučcích. Tento týden jsme v češtině pokročili ve čtení nejen k třípísmenným spojením s výbuchovou hláskou (p,b,t), a to hned v různých pozicích, ale přečetli jsem již i čtyřpísmenná slova! Čekalo na nás poslední písmeno v...

20. týden

17.01.2020

Tento týden jsme začali číst spojení začínající výbuchovou hláskou a postupnými krůčky se blížíme ke konci pracovního sešitu a období před slabikářem! Objevili jsme nové písmenko V.
K písmenkům v písance jsme přidali i číslice od 1 do 5. V matematice jsme zvyšovali obtížnost počítání i krokování, tentokrát jsme hledali vagónek, který vydá za dva (a...